Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka shpërndarë mesazhin e solidaritetit të Presidentit të PE, David Sassoli për futbollistin shqiptar Elseid Hysaj.

Ditët e fundit mbrojtësi shkodran është sulmuar nga ultrasit e Lazios pasi u shfaq në një video duke kënduar këngën ‘’Bella Ciao’’.

Balla falenderon Sassolin për solidaritetin e treguar ndaj Hysajt.

 

STATUSI NGA TAULANT BALLA

Faleminderit Presidentit David Sassoli për solidaritetin ndaj futbollistit tonë Elseid Hysaj

Grazie Presidente David Sassoli per la soliderietà al nostro calciatore Elseid Hysaj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb