Pas sulmit terrorist të ndodhur sot në Ankara, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ky i fundit, në një postim të bërë në Facebook shprehet se e dënon këtë akt të rëndë dhe se shpreh solidaritet me autoritetet turke.

“Sot paradite dy persona sulmuan, në një akt terrorist, ndërtesën qeveritare pranë Parlamentit të Turqisë. Ata hodhen granata në drejtim të Ministrisë së Brendshme dhe si pasojë dy policë u plagosen, ndërsa dy terroristët u asgjësuan.

Partia Demokratike dënon me ashpërsinë më të madhe këtë akt terrorist dhe shpreh solideritetin e saj me autoritet turke, si dhe ju uron shërim të shpejtë të plagosurve”, shkruan Berisha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb