PRISHTINE– Zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë kanë rënë pre e një sulmi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Sipas mediave kosovare, persona ende të paidentifikuar dhe me maska kanë thyer xhamat e selisë.

Ndërkohë, gjatë mbrëmjes së djeshme u dogjën edhe zyrat e PDK-së në Deçan, fill pas zgjedhjet si president të Hashim Thaçit.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: