Një person ka humbur jetën pasi u sulmua nga një peshkaqeni në qytetin detar të Australisë, Broome. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm. Ndonëse personit në fjalë iu dha ndihma e parë, ai nuk mundi që të shpëtonte.

The Guardia shkruan se ky plazh është mbyllur aktualisht nga autoritetet, ndërsa iu është bërë thirrje qytetarëve që të jenë të kujdesshëm.

Plazhi “Cable” është vend turistik i popullarizuar, megjithatë përgjatë viteve ndodhin sulme edhe nga gjallesa të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: