Mariano Diaz do të largohet nga Real Madrid. Sulmuesi nga Republika Domenikane nuk dëshiron të vazhdojë karrierën e tij në Madrid. Sipas Marcas, ka qenë vetë lojtari që u ka komunikuar drejteuesve vendimin, teksa është në kërkim të një skuadre të re ku do mund të sistemohet.

Shkak për divorcin janë bërë mninutat e pakëta. 28 vjeçari është preferuar vetëm në 9 ndeshje nga trajneri Ancelotti në sezonin e La Liga që lamë pas, shifër kjo që konsiderohet e papërfillshme nga Diaz.

Hhghh
Hhghh

 

Ai numëron 4 sezone me madrilenët, sakaq në  dy të tjera ka veshur fanellën e Lyon në Francë. Nuk dihet se cila do jetë zgjedhja e Diaz për të ardhmen dhe një gjë të tillë do e tregojë vetëm koha.

(BalkanËeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: