NGA ZONJA VJOLLCA*

 

400 gr bizele

1 kokërr mollë jeshile

1 lugë gjelle xhinxhër të freskët

300 ml lëng molle

1-2 mollë për garniturë

2 lugë gjelle ajke

Kripë

Piper i zi

 

Fillimisht vendosim bizelet të ziejnë për 5 minuta, më pas i largojmë duke i vendosur në ujë të ftohtë. Në një mikser frulatojmë bizelet, mollën të prerë në copa, xhinxhër dhe lëngun e mollës. Masën kremoze e servirim në tasa të vegjël duke e shoqëruar me pak ajkë dhe feta molle.

(d.b/Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb