NGA ZONJA VJOLLCA*

 

300 gr karrota

400 gr patate

800 ml lëng perimesh

Qepë të njoma

1 tufë majdanoz

Arrë moskat

Kripë

Piper i zi

Vaj ulliri ose gjalpë

 

Vendosim të gjithë përbërësit në një tenxhere të zihen për 20-25 minuta, më pas i frulatojmë në mikser duke realizuar një supë kremoze.

(d.b/Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb