Nga Zonja Katerina
Përbërësit

1 kg laker, 3 karrota, 2 presh (pjesa e bardhe), 2 qepe te grira holle, 4 luge vaj, 3 luge supe oriz, 1 limon, Kripe, piper

Pergatitja

Ne nje tenxhere vendosim lakren e grire holle, preshet e grire holle, karroten ne rende , shtojme pak uje dhe mbulojme me kapak. I leme te zbuten per 10 minuta. Me pas shtojme qepen e grire holle, vajin, piperin e kripen.Pas 5 minutave shtojme lengun e gjysme limonit, uje te ngrohte ne mase dhe 3 luge oriz. I leme te ziej per 15 minuta dhe e servirim duke shtuar edhe pak limon.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: