Nga: ZONJA ENEIDA
1 karotё
1 kungull
4 lugё miell misri
2 vezё
1/2 gotё qumёsht
Lёng mish pule
Vaj ulliri
Kripё
Piper
Majdanoz

Grijmё karotёn dhe kungullin nё rende dhe i skuqim nё vaj ulliri. Shtojmё lёngun e mishit dhe i ziejmё.

Mёnjanё skuqim miellin e misrit dhe shtojmё pak e nga pak ujё nё tigan duke e trazuar qё tё mos krijojё kokrra. Mё pas qullin e formuar e shtojmё nё tenxhere. I ziejmё deri sa tё trashen.

Rrahim vezёt me qumёshtin dhe i shtojmё nё tenxhere. Shtojmё kripё, piper dhe majdanoz dhe i heqim sa tё marrin njё valё.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb