Man.United po përpilon një super buxhet për tu rikthyer konkurrues në Premier League dhe Champions League. Sipas të përditshmes britanike Sunday Express, Ole Gunnar Solskjaer do të ketë në dispozicion këtë verë 230 milion euro për fushatën e blerjeve, një shumë e konsiderueshme pasi këtu nuk përfshihen përfitimet që mund të vijnë nga shitja e lojtarëve të ndryshëm.

Ole Gunnar Solskjaer Resources1 1200x900
Ole Gunnar Solskjaer Resources1 1200×900

Gjithnjë sipas mediave britanike, Christian Eriksen është objektivi kryesor i United. “Djajtë e kuq” shohin tek Eriksen profilin e duhur për të rritur më shumë cilësinë në repartin e mesfushës.

1548489837 005343 1548490015 Noticia Normal
1548489837 005343 1548490015 Noticia Normal

Fantazisti danez është lojtari ideal për të lidhur si duhet mesfushën me sulmin, gjithashtu një futbollisti i cili ka një raport shumë të mirë me golin. Eriksen është gjithashtu objektivi i shumë klubeve të mëdha europine, por ky buxhet ia lejon të bëjnë një çmenduri.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb