Bëhuni gati sepse seriali i famshëm i Netflix, Squid Game do të ketë një sezon të dytë dhe kjo është konfirmuar nga vetë kompania.

Së fundmi, CEO i Netflix dhe shefi i përmbajtjes, Ted Sarandos konfirmoi se mini-seriali korean po rikthehet. I pyetur nëse shikuesit do të merrnin një sezon të dytë të serialit më të njohur të Netflix ndonjëherë, Sarados tha se do të vijnë më shumë veprime të tjera

“Absolutisht,” u përgjigj ai. “Universi Squid Game sapo ka filluar.”

Më parë, Hwang Dong-Hyuk konfirmoi se seriali do të rikthehej duke shtuar se ai ishte në “procesin e planifikimit”. Sarandos nuk dha hollësi se kur do të rikthehet seriali, apo si do të dukej një univers i zgjeruar i Squid Game.

Por nëse seriali merr trajtimin e plotë të Stranger Things, ai potencialisht mund të zgjerohet në lojëra dhe më shumë. (Netflix ka thënë vazhdimisht se lojërat janë thelbësore për strategjinë e saj të biznesit që ecën përpara.) Squid Game tashmë ka linjën e vet të mallrave dhe koleksionet e Funko Pop në Dyqanin Netflix. Një bashkëpunim i ri Bape është planifikuar të përfundojë së fundmi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb