Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me fundin bojkotin nga ana e Ligës Profesionistë të Futbollit si dhe rifillimin e kampionatit ditën e diel.

Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeverisë thekson se ky shembull duhet të ndiqet dhe nga naftëtarët.

MESAZHI I RAMËS
E përshëndes fundin e bojkotit absurd të Ligës Profesioniste të Futbollit dhe rifillimin e kampionatit të dielën!Tani po,gati të flasim me Federatën Shqiptare të Futbollit për të zgjidhur me mirëbesim e mirëkuptim hallet e Ligës!Uroj që naftëtarët të marrin shembull.Unë jam gati.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb