Tani që rastet e Covid 19 po shtohen cdo ditë përveç vaksinimit është shumë e rëndëishmë që të të merrni vitaminat e duhura për të rritur sa më shumë imunitetin.

Multivitamina dhe minerale e pasura me fitonutriente ndihmojnë në mbajtjen e një sistemi imunitar të shëndetshëm. Antioksidantët dhe mineralet ndihmojnë për të luftuar dëmtimin e radikalëve të lira dhe stresin oksidativ, i cili është shkaku kryesor i shumë sëmundjeve degjenerative dhe ngjitëse sic janë virozat.

Mjekët e spitalit Infektiv në Tiranë, theksojnë se vitaminat dhe lëndët ushqyese ndihmojnë në ushqimin e qelizave, indeve dhe organeve të trupit.

Reina
Reina

Përdorim i shtesave ushqimore që kanë si burim kryesore vitamina dhe mineraleve që rrisin imunitetin tuaj si vitamina C, A, E, B kompeks do të ndihmojnë në mbështetjen e sistemit imunitar, një komponent kyç për shëndetin e fëmijëve dhe të rriturve.

Një produkt i cili tashmë gjendet në tregun shqiptar dhe që plotëson më së miri nevojat ë sistemit imunitar në këtë periudhë të vështirë është “Reina Real”

Një prodhim spanjoll i çertifikuar me përmbajtje vitaminash, probiotikësh dhe anti-oksidantë të shkëlqyer.

Reina Real ka në përbërje të ampluës së lëngshme vitaminën C, Qumësht Blete,Vitamina A, B,E, B6, Bitotin dhe tre kerpurdhat e famshme japoneze, Reishi, Shitake dhe Maitake.

Ky suplement do të ndihmojë jashtëzakonisht shumë për forcimin eimunitetit trupor gjatë kësaj periudhe Covid dhe varanteve të reja të tij.

Mjeket e rekomandojnë që të përdoret nga mosha 3 – vjeç e sipër pa asnjë problem pasi është bimore dhe nuk ka efekte anësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: