Në 100-vjetorin e ditëlindjes së saj, Gwendolyn Hoare është surprizuar nga një kartolinë nga Mbretëresha Elizabeth II.

Kartolina në fjalë erdhi një ditë pas vdekjes së monarkes. 100-vjeçarja mbeti tepër e suprizuar kur në adresë të saj erdhi kartolina, duke e bërë atë një nga njerëzit e fundit që mori një kartolinë nga Mbretëresha.

Mbesa e Gwendolyn tha: “Për dekada ajo foli për marrjen e një telegrami nga Mbretëresha dhe u shkatërrua kur dëgjoi lajmet… por telegrami i saj mbërriti dhe gjyshja ishte në ‘ekstazë’”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb