Janë mbyllur 11 sfidat e luajtura mbrëmjen e sotme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Gjermania dhe Anglia bënë detyrën duke fituar përkatësisht ndaj Lihteshtejnit 0-2 dhe ndaj Hungarisë 0-4.

Belgjika shkatrroi Estoninë me rezultatin 2-5, ndërsa Spanja u mund në transfertë 2-1 nga Suedia. Italia nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 me Bullgarinë, ndërsa Maqedonia e Veriut barazoi 0-0 me Armeninë.

Suedi-Spanjë 2-1

6’ Isak, Klaeson/ 5’ Soler

Itali-Bullgari 1-1

16′ Chieza / 40′ Iliev

Lituani-Irlandë e Veriut 1-4

55′ Baravikas / 20′ Ballard, 52′ Uashington, Laveri 67′, Mekneir 81′

Estoni-Belgjikë 2-5

2’ Kait, Sorga 83′  / ’22’ Vanaken, 29′, 52′ Lukaku, Vitsel 65′, Foket 76’

Republika Çeke-Bjellorusi 1-0

34′ Barak

Andorra-San Marino 2-0

18′, 24′ Vales

Hungari-Angli 0-4

55′ Sterling, Kejn 63′ , Meguajer 69′, Rajs 87′

Islandë-Rumani 0-2

47′ Man, Stankju 83′

Lihtenshtejn-Gjermani 0-2

41′ Verner, Sane 77′

Maqedoni e Veriut-Armeni 0-0

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb