E ardhmja e Ronald Koeman mbetet e pasigurt në Barcelonë pasi klubi tashmë ka filluar bisedimet me Oscar Garcia

Klubi duket se ka marrë vendimin për të përjashtuar Ronald Koeman nga drejtimi teknik dhe shtypi katalanas tashmë ka filluar të zbulojë emrat e parë të kandidatëve.

Siç zbulon “Sport”, Laporta tashmë ka kontaktuar Roberto Martinez për të marrë situatën pasardhëse, me trajnerin spanjoll nga ana e tij që kishte informuar federatën belge për zhvillimet e fundit.

Për momentin, megjithatë, kontaktet midis dy palëve nuk konsiderohen të avancuara, pasi katalanasit presin së pari të përjashtojnë përgjithmonë rastin Xavi para se të propozojnë alternativat.

Orët e fundit, megjithatë, është publikuar një skenar që lidh emrin e Oscar Garcia me stolin e Blaugrana. Sipas “RMC”, ish -trajneri i Olympiacos dhe tani i Reims është ndër listën e katalanasve për të pasuar Ronald Koeman.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb