Australian Open për femra ka dhuruar tre supriza të mëdha. Të konsideruara si favorite për titullin në turneun e parë Grand Slam të vitit, Serena Williams, Caroline Wozniacki dhe Naomi Osaka janë eliminuar në mënyrë të papritur. Tenistja amerikane humbi sfidën e saj kundër kinezes Qiang Wang, duke shtyrë misionin e saj saj për të aeeitur rekordin e legjendës së tenisit botëror, Margaret Court.

Skysports Caroline Wozniacki 4900468
Skysports Caroline Wozniacki 4900468

Ndërkohë, supriza më e madhe e turneut, 15-vjeçarja Coco Gauff nxorri jashtë garës në dy sete, favoriten tjetër Naomi Osaka. Eliminimi nga turneu i ka dhënë fund edhe karrierës së Caroline Wozniacki, që ka vendosur të tërhiqet nga tenisi. Ndërkohë, vazhdon pa supriza Australian Open për meshkuj, ku në raundin tjetër janë kualifikuar të gjithë favoritët.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb