DELVINA

Anila Denaj ka rezultuar kandidatja mëe  votuar në Bashkinë e Delvinës. Kandidatja socialiste ka marrë 1 mijë e 234 vota, kurse Rama 183.

Madje kryetari i PS rezulton i treti, pasi i dyti është Niko Kuri me 234 vota nga socialistët. Ilir Metaj më pas ka marrë 95 vota.

Nga PD, më i votuari rezulton Julian Zoto me 581 vota, ndjekur nga Ina Zhupa me 278, Gëzim Ademaj 119, Bujar Leskaj me 73 dhe Fatjon Veizaj me 63.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb