Eliminim i papritur në turin e parë të Kupës së Italisë. Sassuolo duhet të shkojë në shtëpi përpara kohe, pasi u mund 3-2 nga ekipi i sapo ngjtitur në Serie B, Modena.

Në Stadio Alberto Braglia, vendasit shënuan 2 gola me Falcinellin dhe Mostin, ndërsa u kundërpërgjigj Berardi me penallti brenda pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Modena e nis shumë mirë, madje me gol të Mostit. Rrjeta e Ayhan në fund nuk mjafton për ekipin nga Reggio Emilia.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: