Pas takimit me zyrtarin e PE, MCCallister, Jorida Tabaku ka zhvilluar një komunikim për mediat.

Tabaku tha se biseda u fokusua tek rezoluta e PE për Shqipërinë, duke u ndalur edhe tek reforma në drejtësi.

“Theksova tre elementë rezoluta e miratuar është pamja e qartë e asaj që Shqipëria është sot. Së pari zgjedhjet, ndryshimet e njëanshme favorizuan rezultatin e njëanshëm të zgjedhjeve më 25 prill që njihet dhe sot. Përdorimi i burimeve të administratës publike, databaza e të dhënave ndikuan në rezultatin që është sot. Njihet në rezolutë e PE e është shembull si nuk duhen organizuar zgjedhjet”, tha Tabaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: