TAILANDA

Tailanda ka raportuar një rritje të rasteve me COVID-19 teksa problemi më i madh janë burgjet.

2 mijë e 835 persona kanë rezultuar pozitivë me virus në dy burgjet kryesore të Bangkokut, më shumë se gjysma e rasteve totale të të enjtes.

Dyshohet se rritja e rasteve vjen për shkak se burgjet dhe paraburgimet e Tailandës janë të mbipopulluara dhe virusi përhapet më shpejt aty.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb