Një incident i frikshëm është raportuar së fundmi në Hong Kong. Një anije për shkak të një stuhie tropikale është çarë në mes dhe për pasojë është fundosur .

Mediat e huaja bëjnë me dije se deri tani raportohet për dhjetëra të zhdukur, ndërsa ekipet e shpëtimit kanë ndërhyrë për të shpëtuar udhëtarët.

Po ashtu autoritetet kanë dërguar avionë dhe helikopterë për t’i ardhur në ndihmë forcave të shpëtimit.

Doomed Fujing u fundos rreth 186 milje në jug të bregut të Hong Kongut dhe pamjet e shpëtimit janë vërtet dramatike.

Vihet re se tajfuni Champa është i pari që godet Kinën këtë vit, me stuhi të forta dhe përmbytje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb