JAPONI

Ka shkuar në dy bilanci i viktimave nga Tajfuni Hagibis në Japoni, më shkatërruesi dhe i fuqishmi që prej fillimit të vitit, ndërsa tre persona rezultojnë të zhdukur.

Autoritetet konfirmojë që një burrë është marrë përpara nga vërshimi i ujit në Tomiako-shi, në prefekturën e Gunma, në Japoninë qendrore, ndërsa është shqetësuese niveli i ujit pas shirave, deri në 1000mm në rajonin e Tokai.

Autoritetet kanë dhënë urdhër për evakuimin e 7 milion njerëzve.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: