Tajlanda ka rihapur dyert për qytetarët e më shumë se 60 vendeve pas 18 muajsh kufizime kundër Covid-19.

Autoritetet deklaruar se turistët e vaksinuar do të përjashtohen nga karantina. Nga sot vendi ka hapur dyert sot në Aeroportin Ndërkombëtar Suvarbanbhumi dhe terminali ndërkombëtar në Phuket.

Pritet që numri i turistëve të arrijnë në 30 mijë, shkruajnë mediat e huaja.

Ndërsa bëhet me dije se 42% e popullsisë në Tajlandë janë vaksinuar me të dyja dozat e vaksinës kundër koronavirusit.

Deri më tani Tajlanda ka regjistruar 1, 92 milion raste  dhe 19, 260 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: