Në Madrid është mbajtur të premten një takim mes presidentëve të klubeve më të mëdha në Europë që bëjnë pjesë në shoqatën e klubeve europiane.

E përditshmja spanjolle “AS” shkruan se presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ai i Paris SG, Naser Al-Khelaifi dhe ai i Juves, Andrea Agnelli, janë parë dje të dalin nga i njëjti hotel, Gran Meliá Felix Hotel.

Sipas këtij burimi ata kanë diskutuar kokë më kokë për disa tratativa ne mërkato, ku pjesën më të madhe e zuri çështja ‘Rabiot’, i cili pëlqehet shumë nga Barcelona, ndërkohë që Dembele ndiqet prej kohësh nga Paris SG.

Por Rabiot pëlqehet edhe nga Juventusi, e kjo shpjegon praninë e numrit 1 të klubit. Mesfushorit i përfundon kontrata në verën e 2019-ës dhe atij i është ofruar rinovimi nga klubi parisien. Por vetë lojtari ka refuzuar të firmosë kontatën e re, duke sjellë pakënaqësi te drejtuesit. Ata e kanë kërcënuar se ai nuk do të luajë gjatë gjithë sezonit nëse nuk rinovon, por mesfushori nuk ka ndryshuar qëndrim.

Ndërkohë parisienët janë gati të bëjnë një ofertë për Dembele-në, i cili u mor si zëvendësues i Neymar-it, por te katalanasit nuk ka dhënë atë që pritej. Kostoja totale e tij shkoi në 145 milionë euro. Te Barça janë në pritje të një oferte të kënaqshme nga PSG dhe nëse ajo vjen do ta lënë lojtarin të ikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb