GJERMANI

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar djalin e filantropit George Soros, Alex Soros në Mynih gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih disa ditë më parë.

‘Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurtin”- shkruan në tweeter Alex Soros.

George Soros është i akuzuar nga qeveria aktuale e Donald Trump në SHBA, por jo vetëm edhe Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta apo zëra nga opozita e kanë sulmuar për ndikim në Shqipëri.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb