RROGOZHINA

Kreu i PD, Lulzim Basha pas takimeve me fermerët në Gosë dhe Lekaj të Rrogozhinës ka konkluduar se asnjë prej tyre nuk u ndihmua gjatë pandemisë.
Basha thotë se asnjë prej fermerëve të zonës nuk i ndihmua financiarisht apo dhe me ushqime.
Sipas tij Rama s’mund të fshehë dështimin dhe sjelljen kriminale.

STATUSI I LULZIM BASHËS

Sot u takova me fermerë në tregun e Rrogozhinës, në Gosë dhe Lekaj.
Askush prej tyre nuk ka marrë asnjë ndihmë financiare apo ushqimore.

Asgjë nuk e fsheh dot më dështimin e Edi Ramës, përgjegjësinë dhe sjelljen kriminale të tij.

Mungesa e subvensioneve, rritja e çmimit të naftës, favorizimi i produkteve të importit e ka çuar në kolaps këtë sektor.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb