Gazetari Osman Stafa raporton për News24 se vendimi për Teatrin është marrë dhe se Basha me Kryemadhin aktualisht po ua komunikojnë strukturave të larta të PD dhe LSI.

Komunikimi do bëhet në orën 12:00 dhe ende nuk dihet se çfarë opozita ka vendosur për Teatrin Kombëtar i cili sot ka fillur të shembet nga fadromat e Bashkisë.

Ndërkohë me interes është të dihet nëse do të ketë protesta nga opozita për Teatrin apo jo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb