MAQEDONI E VERIUT

Takimi i 2-të mes Presidentit Pendarovski dhe liderëve politikë në Maqedoninë e Veriut nuk prodhoi sërish një datë fikse për zgjedhjet.

Ky takim u mbaj pas shtyrjes së gjendjes së datës së jashtëzakonshme me 2 javë por partitë janë të ndara.

Zaev ndërkohë është më konkreti pas ka shprehur haptazi dëshirën për të bërë zgjedhje më 21 qershor por Mickoski i partisë më të madhe opozitare, VMRO- DPMNE kërkon t’i vonojë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb