Kushti për një takim të mundshëm midis presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky është një dokument marrëveshjeje gati që të dy liderët të nënshkruajnë, tha Kremlini të enjten.

“Në parim, presidenti [Putin] nuk e refuzoi kurrë një takim të tillë [me Presidentin Zelensky], por duhet të përgatiten disa kushte për të, domethënë, teksti i dokumentit të [marrëveshjes] [për të nënshkruar],” u tha Peskov gazetarëve në një konferencë online.
“Për momentin, nuk ka përditësime për të raportuar këtu”, shtoi Peskov.

Që nga fillimi i pushtimit rus, Zelensky ka bërë thirrje vazhdimisht për bisedime me presidentin rus, por deri më tani nuk ka pasur bisedime në nivelin më të lartë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb