Ambasada e SHBA ka zbardhur detaje nga takimi i sotëm në Presidencë mes Metës dhe Yuri Kim, ku me këtë rast ambasadorja e re e SHBA paraqiti letrat kredenciale.

Një njoftimin e postuar në FB, thuhet se Kim dhe Meta biseduan për marrëdhënien miqësore të gjatë mes SHBA dhe Shqipërisë, si dhe angazhimin për ta ccuar më tej atë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

NJOFTIMI I AMBASADËS SË SHBA

Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri Yuri Kim i prezantoi letrat kredenciale Presidentit Ilir Meta sot në mëngjes. Pas ceremonisë, Ambasadorja Kim dhe Presidenti Meta biseduan mbi miqësinë e gjatë midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, si dhe përsëritën angazhimin e përbashkët për të vijuar përparimin e saj duke u mbështetur në forcën e marrëdhënies sonë.

Ambasad
Ambasad

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb