Pas Rei Manajt, është radha e një tjetër futbollisti shqiptar për të fituar, është radha e një tjetër futbollisti shqiptar, për të fituar trofe me Primaverat e Interit. Bëhet fjalë për mesfushorin e Kombëtares U19, Ardit Rada.

Rada ishte një prej protagonistëve në finalen e Supërkupës së të rinjve mes Interit dhe Romës. Zikaltërit arritën të triumfonin me rezultatin 2-1, teksa mesfushori shqiptar u aktivizua për gjatë gjithë ndeshjes. Trofeu i Superkupës ka vlera historike për zikatërit sepse fitohej për herë të parë.

Panoramasport: http://www.panorama.com.al/sport/talenti-shqiptar-shkruan-historine-me-interin-fiton-per-here-te-pare-superkupen-e-italise/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: