Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Bien, u është drejtuar amerikanëve duke thënë se nëse ata nuk janë të vaksinuar kundër virusit COVID-19, gjasat që të hospitalizohen janë 17 herë më të mëdha se nëse janë të vaksinuar.

“Nëse nuk jeni vaksinuar, bëjeni. Zgjedhja personale ndikon të gjithë ne spitalet, vendin tonë. COVID-19 është një nga gjërat më të frikshme me të cilat është përballur ndonjëherë Amerika. Ne duhet të punojmë së bashku, jo kundër njëri-tjetrit. Ne jemi Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ne mund ta bëjmë këtë.”

Kjo nuk është hera e parë që Biden bën thirrje për vaksinim gjithandej botës.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: