Ka ristartuar kampionati ukrainas, që edhe pse vendi në luftë, gjen forca për të vijuar garën. Vorskla Poltava po luan ndeshjen e parë për vitin 2023 në kampionatin ukrainas.

Skuadra e Taulant Seferit po përballet në shtëpi me Zorya Luhansk. Rezultati është 2-0 për vendasit dhe të dy golat janë realizuar nga ish-sulmuesi i Tiranës.

26-vjeçari zhbllokoi sfidën në minutën e gjashtë. Dhjetë minuta më vonë ekzekutoi saktë një penallti, duke realizuar edhe golin e qetësisë. Ky është dygolëshi i parë i sulmuesit të kombëtares shqiptare në elitën e futbollit ukrainas. Seferi numëron gjashtë gola deri më tani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb