Nga Zonja Katerina
Përbërësit

1 -2 fileto pule,300 gr kos, 4 veze, 1 kungull ,1 karrote ,1 patellxhan, 2 domate, 1 qepe, 1 luge mustarde, 1 luge miks baharnash
Ose 1 luge koncentrat perimesh, Kripe, piper.

Pergatitja

Presim fileton ne feteza te holla, ne drejtim te kundert te fijeve. Ne gjysmen e sasise se kosit hedhim miks baharnash, koncentrat perimesh ose pule, pak vaj dhe mustarden. I perziejme dhe vendosim filetot te marinohen e te zbuten. Me pas perimet pasi I lajme I presim ne feteza te holla ne gjatesi. Lyejme taven me vaj dhe I rreshtojme perimet te gjitha derisa te mbushet tava. Perziejme vezet me kosin e mbetur, vaj , kripe e piper edhe ia hedhim siper. Taven e vendosim ne furre ne temperature 200 grade per 45 minuta. E heqim, I shtojme djathin e grire dhe e leme edhe 5 minuta te tjera. E servirim ne fund me majdanoz.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: