Recete nga znj Eneida
Përbërësit

6 kruasanë
4 vezë
500 ml qumësht
100 gr çokollatë
1 lugë kanellë
100 gr sheqer kaf
Pak gjalpë
Përgatitja

Kruasanët i ndajmë në mes dhe gjysmat i shtrojmë në një tavë. Shtojmë çokollatën dhe arrat ndërmjet dhe vendosim një shtresë tjetër me panetone. Rrahim sheqerin me vezët dhe shtojmë qumështin dhe kanellën.
Masën ia shtojmë tavës dhe vendosim copëza gjalpi lart. E pjekim në 200 gradë për 20 minuta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: