14 shkurti njihet në të gjithë botën si dita e të dashuruarve e pagëzuar me emrin “Shën Valentin”.

Të rinjtë e dashuruar, por jo vetëm, zgjedhin ta festojnë këtë ditë të veçantë në shumë forma e mënyra.

Dikush, bën një udhëtim, dikush tjetër zgjedh të një darkë romantike e dikush një dedikim.

Media “Euro News” në Angli, ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar këtë ditë. Ajo ka sjellë hartën e Evropës dhe ka ilustruar se si thuhet të “Të Dua” në të gjithë shtetet e saj.

Urimi i EuroNews:

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb