DURRËS

Dy shoferë të dehur janë arrestuar në Durrës pasi u kapën duke shkelur rregullat e qarkullimit rrugor.

S.H, 49 vjeç dhe E.R, 33 vjeç u konstatuan nga Policia pasi kishin konsumuar alkool mbi masën e lejuar për përdorim automjeti dhe u arrestuan menjëherë.

33- vjeçari duke drejtuar mjetin tip ‘’Peugeot’’ shkaktoi edhe një aksident duke goditur një automjet tjetër. Nga përplasja pati vetëm dëme materiale.

 

NJOFTIMI NGA POLICIA

Arrestohen në flagrancë dy drejtues mjetesh, për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, arrestuan në flagrancë shtetasit:

S.H., 49 vjeç, banues në Durrës, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar mjetin tip “Skoda” në gjendje të dehur, në masën 0.90 mg/l.

E.R., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi, duke drejtuar mjetin tip “Peugeot”, në gjendje të dehur, ka goditur mjetin tip “Benz”, duke shkaktuar dëme materiale.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb