Të dhëna dramatike vijnë dhe nga Brazili, ku numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet nga dita në ditë.

Mësohet se brenda harkut kohor prej 24 orësh, kanë ndërruar jetë 8 persona, ndërkohë që 108 raste të reja kanë rezultuar pozitivë.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se deri më tani në Brazil ka shkuar në 6988 numri në total i të prekurve, ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në 250.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: