TIRANË

Nga të dhënat e fundit botërore nga koronavirusi, rezulton se Shqipëria është shumë mbrapa me procesin e vaksinimit.

Të dhënat tregojnë se Shqipëria renditet e parafundit në botë, sa i takon vaksinimit të popullsisë me vaksinat anti-Covid.

Fatkeqësisht, Shqipëria është vetëm një hap larg Afrikës, e cila rezulton nga të dhënat se është vendi i fundit në botë për vaksinimin. Kujtojmë se Shqipëria ka nisur procesin e vaksinimit anti-Covid në fillim të muajit janar, me vaksinat e kompanisë Pfizer.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb