GREQI

Nëna e autorit të përdhunimit të pastrueses shqiptare në Greqi ka folur pas ngjarjes që tronidit Athinën.

Bullgarja thotë se për atë që ka bërë i biri është çmendur dhe ka vdekur.

Ajo thotë se ka kancer dhe po kurohet, ndërsa rrëfen gjendjen psikologjike të të birit kohët e fundit. Sipas rrëfimiet të saj ai ishte i mërzitur kohët e fundit dhe e ka ofenduar 2-3 herë ndërsa shton se nuk mund ta çonte tek mjeku për vizitë.

“Unë i bëj thirrje djalit tim të dorëzohet. Shpresoj ta kapni, nuk mund ta duroj më. Për atë që ka bërë , unë kam vdekur. Dhe unë jam një grua e trazuar, që punoj të paguaj bukën time, të jem në rregull, të them të drejtën. Ndihem keq sepse jam nëna e tij. Nuk kam fjalë, jam operuar, marr ilaçe të rënda, kam kancer, kam bërë kimioterapi në Agios Savvas, jam njeri i varfër nga një fshat, nuk e prisja.
Psikologjikisht jam e çmendur. Çfarë ka bërë ai? Jam i tronditur. Unë shkova në polici për të dëshmuar dhe dhashë telefonin, gjithçka.
Tani unë jam ndihmëse shtëpiake, kujdesem për një zonjë që është shtrirë. E ushqeva, e ujita në minutën e fundit deri të dielën. Dhe së fundmi ai më ka thënë se mendja ime nuk është e mirë. Ai dëshiron punë, dëshiron para, dëshiron të shkojë në punë, as nuk mund të flejë. Diçka më ka kaluar në mendje, nuk mund ta çoja te mjeku. Unë them ndoshta diçka ka ndodhur, nuk e përjashtoj. Kohët e fundit ai ishte shumë i mërzitur dhe më ofendoi dy ose tre herë”- tha nëna e bullgarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb