Stefano Pioli feston me të drejt për këtë sukses në Champions, një biletë për në fazën çerekfinale do të thotë shumë: E meritonim kualifikimin për atë që dhamë në të dy sfidat. Milan duhet t’i hedh hapat një e nga një, fillimisht ishte e rëndësishme të kalonim fazën e grupeve, ndërsa tani ndodhemi mes tetë ekipeve më të mira në Evropë. Nuk na mbetet gjë tjetër vetëm të presim shortin, shpresoj të mos përballem me ekipe italiane.

Pioli
Pioli

Ëndrrat e mia? Ne duhet të shfrytëzojmë këtë entuziazëm. Më pëlqen të mendoj që në futboll asgjë nuk është e pamundur, por sigurisht tani gjërat ndërlikohen pasi në lojë kanë mbetur tetë ekipet më të forta në Evropë”, u shpreh Pioli në konferencë për shtyp.

Antonio Conte nuk e bën dramë eliminimin nga Champions, përkundrazi e sheh si një hap përpara: “Unë jam këto prej 14 muajsh, një vit më parë u eliminuam nga faza e grupeve në Conferencë League, ndërsa këtë vit bëmë një hap përpara, fituam grupet e Champions, ndërsa në 1/8 u përballëm me kampionët e Italisë, ndërsa ne nuk fitojmë asgjë prej shumë vitesh”, theksoi Conte duke i ndalur në fund tek e ardhmja e tij aq shumë e përfolur këtë periudhë:

“Unë do të vazhdoj të punoj, do të respektoj kontratën time me Tottenham, në fund të sezonit do të bëjmë bilancet, gjithnjë nëse nuk më shkarkojnë më herët”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb