Një natën mes peshqve kushton 1300 euro. Jemi në Pemba, ishulli i gjelbërt, 50 kilometra në veri-lindje të Zanzibar, Tanzani, ku ndodhet një resort i jashtëzakonshëm dhe ku dhomat e gjumit janw nënujë.

Një eksperiencë unike, që nuk mund ta përballojnë të gjithë (kjo për shkak të çmimit të kripur) mes detit dhe plazhit.
Luksi i madh është vetëm pjesë e territorit të resorit, sepse popullsia e kësaj pjesë të Tanzanisë jeton në mjerim dhe varfëri. (da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb