Sevilla nuk pret të arrijë një marrëveshje me lojtarët dhe vepron në mënyrë drastike për të minimizuar humbjet financiare në këtë periudhë të vështirë. Klubi i La Liga ka njoftuar se për të gjithë futbollistët, stafi teknik dhe punonjësit e tij është aktivizuar ERTE.

1586273764 749040 1586273873 Noticia Normal
1586273764 749040 1586273873 Noticia Normal

Çfarë do të thotë kjo? Me pak fjalë, ERTE ngjason me asistencën, ku punonjësit paguhen me 70% të ditës së punës.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb