FIER

Kërkojnë më tepër dinjitet për bluzat e bardha e të jenë të mbrojtur në situatat kur përfshihen në situata dhune.

Mjekët e spitalit rajonal të Fierit kanë  dalë në një tubim përpara mjediseve të këtij spitali, ndërsa bëjnë thirrje që vëmendja ndaj mjekëve duhet të jetë më e madhe, për të shmangur edhe largimin e bluzave të bardha jashtë vendit.

Kjo kërkesë e mjekëve vjen pas ngjarjeve të ndodhura në spitalin e Fierit, ku u përfshinë në raste dhune mjekë, infermierë dhe familjarë të një pacienti.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: