Mjekët dhe infermierët shqiptarë vijojnë luftën me koronavirusin te Spitali Infektiv dhe te spitalet e tjera që janë kthyer për të shërbyer kundër COVID-19.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon një foto të dy infermiereve të reanimacionit nga Infektivi, të cilat siç duket janë të mbuluara nga koka te këmbët me veshjet speciale.

“🔴#COVID-19 👩🏻‍⚕️ 👨‍⚕️ #Infermierët po bëjnë një punë të jashtëzakonshme në përballjen me 🤜#COVID-19🤛
Infermieret që shihni në foto janë kryeinfermiere e reanimacionit Mbarime Gjana dhe infermiere Majlinda Pemati, që së bashku me të gjithë ekipin në spitalit infektiv, po luftojnë çdo ditë me këtë virus tinzar🦠 në shërbim të pacientëve❗️ #FORCA🙏🏼”, shkruan Manastirliu.

BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb