Të paktën shtatë persona u plagosën nga përmbytjet në veriperëndim të Iranit.

Sipas agjencisë së lajmeve Mehr, fatkeqësia natyrore preku qytetin iranian të Astara në brigjet e Detit Kaspik. Dymbëdhjetë grupe të task-forcave, të përbërë nga 60 shpëtimtarë, shkuan në zonat e përmbytura.

Një nga të plagosurit është dërguar në spital. Nuk raportohet për viktima.

Shërbimet e urgjencës vazhdojnë përpjekjet e shpëtimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: