Shpërthimet në qytetin rus të Belgorod, pranë kufirit me Ukrainën, kanë rezultuar në një zjarr në një ndërtesë banimi, tha guvernatori i qytetit në Telegram.

Vyacheslav Gladkov tha se të paktën tre persona u vranë.

“Arsyet e ngjarjes janë duke u hetuar”, tha ai. “Me sa duket, sistemi i mbrojtjes ajrore ka funksionuar.”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb