Kreu i PD, Lulzim Basha është shprehur  i gatshëm që nesër të zhvillojë zgjedhje të parakohshme dhe tha se PD do të luftojë me çdo formë për t’ia arritur diçka të tillë. Ai shtoi se do të ketë edhe protesta siç ka patur më parë.

“Të gjithë format. Do të përdorim çdo formë për të sjellë zgjedhjet e parakohshme. Shqipëria nuk është e Edi Ramës por është e shqiptarëve. Prandaj zgjedhin ata nëse duan të lirohen, ose të mbesin peng e kësaj qeverie të lidhur me krimin. Që nesër hajde bëjmë zgjedhje. Si e shoh unë të arsyeshme dhe si do bëhem është gjë tjetër. Por ne do luftojmë që të bëhen një orë e më parë” – tha Basha.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb