Armando Sadiku ditën e fundit të merkatos bëri një lëvizje të befasishme dhe njëkohësisht të bujshme duke u transferuar te Levante në Spanjë. Futbollisti i Kombëtares që nuk u përshtat asnjëherë në Poloni me Leagia-n zgjodhi një avnturë të re për të demonstruar aftësitë e tij.

Mirëpo për mediat në Poloni “bomberi” 26-vjeçar është ende një burim lajmi. I pyetur nga “Przeglad Sportoey” për largimin e tij Sadiku nuk i ka kursyer thumbimet për ish-klubin duke deklaruar:

“Të më mbash mua në stol, është si të mbash një “Ferrari” në garazh.”

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb